ÜNSAL YEŞİLYURT ile Söyleşi

Türkiye’de ki ilk alışveriş merkezleri arasında bulunan Büyük Beşiktaş Çarşısı’nın tarihine yolculuk yapmaya ne dersiniz? İşte bu muhteşem çarşının bilinmeyenleri…

Röportör: Büyük Beşiktaş Çarşısı’nın diğerlerinden ayıran önemli özellikleri nelerdir?
Ünsal Yeşilyurt: Büyük Beşiktaş Çarşısı İstanbul’un yükselen mimarisiyle ziyaretçilerine rahatlık, huzur ve konforlu alışverişin kapılarını aralayan, özellikle son dönemde ‘yaşam merkezi’ olarak adlandırılan alışveriş merkezlerinin önde gelen ismidir. Büyük Beşiktaş Çarşısı İstanbul’da yapılan ilk alışveriş merkezlerinden birisi olma vasfını elinde bulundurur. Mimarisi diğer merkezlerden çok daha farklıdır. Kendinize yabancılaşmadan ve sıkılmadan gezebileceğiniz bu çarşının mimari yapısı yarı açık olma özelliğiyle inşa edilmiştir.

Röportör: Büyük Beşiktaş Çarşısı’na neden ‘Postane Çarşısı’ deniliyor?
Ünsal Yeşilyurt: Alt çarşı katında PTT’nin yer alması nedeniyle, özellikle de semt sakinleri arasında yer alan ziyaretçiler kısa zamanda Büyük Beşiktaş Çarşısı’na kısaca ‘Postane Çarşısı’ ismini takmıştır.

Röportör: Çarşıda neler yer alıyor?
Ünsal Yeşilyurt: Her tarza hitap eden Büyük Beşiktaş Çarşısı’nda aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Bay-bayan giyimi, ayakkabı, aksesuar, spor malzemeleri, çanta, terzi, kafeterya, hamile giyimi, bebek giyimi hatta nikâh şekeri ve pet shop gibi toplam 184 mekân ile ziyaretçilerimize hizmet sunmaktayız.

Röportör: Büyük Beşiktaş Çarşısı’nın temizliği nasıl kontrol ediliyor?
Ünsal Yeşilyurt: Çarşımızı diğerlerinden farklı kılan bir başka özellik de temizliğe verdiğimiz önemdir. Ziyaretçilerinin güvenli ve temiz bir ortamda alışveriş yapabilmesini sağlayan alışveriş merkezinde bu iş için özel bir kadro bulundurmaktayız. Aynı şekilde güvenlik de kadrolu elemanlarımız tarafından sağlanmaktadır.

Röportör: Hesaplı alışverişin tek adresi olduğunuzu iddia ediyorsunuz. Biraz bundan bahseder misiniz?
Ünsal Yeşilyurt: Tüm ziyaretçilerin gelir durumuna hitap eden Büyük Beşiktaş Çarşısı’nın içinde bulunan iş yerlerinin en büyük özelliği ucuz ama kaliteli mal satmalarıdır. Bu merkezde kalite en ucuza satın alınabilir, gönlünüzce gezebilirsiniz. Büyük Beşiktaş Çarşısı’na geldiğinizde garanti verebileceğimiz konuların en üst sırasında ise ‘güler yüzlü alışveriş’ olacaktır. Tüm mağaza sahipleri sizi her zaman güleryüzle karşılayacaktır.

Röportör: Çarşıya gelenler otopark ihtiyaçlarını nasıl karşılayabilirler?
Ünsal Yeşilyurt: Çarşımızın en üst katında müşteri ve misafir otoparkı yer almaktadır. Alışverişe gelen ailelerimiz otopark sorunu yaşamadan rahatlıkla alışverişlerini yapabilirler.

Röportör: Çarşıda kültürel etkinliklere ne ölçüde yer veriliyor?
Ünsal Yeşilyurt: Çarşımızda ticarete olduğu kadar sanata da önem veriyoruz. Sanata ve sanatçıya verdiğimiz bu önem kuşkusuz bizi diğer rakiplerimizden ayırır. Ayrıca çarşımıza gelen ziyaretçilerin her dakika bir konser, dinleti ya da canlı müzikle karşılaşabilmesi mümkündür.

www.buyukbesiktascarsisi.com sitesi röportörü olarak sizlere şunu söylemek isterim. Diyelim ki canınız sıkıldı ve bunaldınız…’Ne yapsam’ diye düşünüyorsunuz. Ben size söyleyeyim, hemen Büyük Beşiktaş Çarşısı’na gelin. Orada sizi her anlamda memnun etmeye çalışacak ev sahipleriyle karşılaşacaksınız…Copyright © 2010 - 2011 Büyük Beşiktaş Çarşısı